pondělí 9. dubna 2018

Pražské patchworkové setkání...

Minulé dva ročníky jsem vynechala, ale letos už jsem musela. Musela jsem načerpat inspiraci, energii, úžasnou atmosféru a především dobrou náladu. Jak jinak, když mi milou společnost dělaly mé drahé přítelkyně z blanenského patchworkového klubu.
Brzké ranní vstávání stálo opravdu za to. Cesta vlakem ubíhala rychle v příjemném rozhovoru (snad jsme vášnivými hovory moc nerušily spolucestující), na místo výstavy jsme se dostaly s předstihem a stihly jsme si dát výborný čaj v hotelovém baru.
A samotná výstava? Moc se mi líbila. Tady nabízím malou ochutnávku mých "top" quiltů:Kromě quiltů jsem fascinovaně obíhala všechny krámky plné krásných látek a šicích potřeb. Letos mě nejvíc dostali Maďaři. A to hned tři prodejci...
Nejprve obchůdek s pravítky Csoki-Folt, tam bych vydržela vybírat hodiny a utrácet nemalé jmění. Rozhodně jsem musela mít čtyři (bohužel jenom!!!) pravítka! Také jsem si oprášila angličtinu, což je moc fajn.


A druhým maďarským prodejcem byl Fairy Quilt s nádhernými šablonkami na quiltování. Ach jo, mám "jenom" tři.


Třetí prodejce nás dostal šablonkami na předkreslování pro šití na papír, Foltivag. Tady jsem tedy neutrácela, jen se kochala... Byly to dost miniaturní kousky.Každopádně moje nadšení předčila Věrka, která nakoupila mnoho pravítek a šablon do našeho klubu, takže budou k zapůjčení a budeme je využívat na společných šicích sobotách.

A moje letošní úlovky?

Nutně jsem potřebovala magnetický vodič švu (čím víc šiju, tím mám větší pocit, že křivě) a pořádné menší nůžky jenom na látku mé oblíbené značky KAI (slibuji, že jen na látku a nikdy s nimi neustřihnu výztuž s lepidlem nebo nedejbože zip!!!) obojí koupené v Ragosu.
Pak jsem si v Nej šicí stroje koupila pravítko, které pomůže se zahýbáním látek a může se přes něj žehlit. 


Vyzkoušela jsem i tři menší autorské látkové panely... Kdypak z nich bude kosmetická taštička nebo peněženka ještě netuším, ale třeba bude...

1 komentář:

  1. Super Katko, máš nafocené jiné quilty než já, dáme to dohromady? Klidně něco přidej na Rajče. Ti růžoví ptáci vypadají na fotce úžasně.

    OdpovědětVymazat